به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور ، اولین رویداد استارتاپ ویکند آلو  در شهر خرو شهرستان نیشابور ، پایتخت آلوی ایران با مشارکت مرکز رشد فناوری نیشابور برگزار گردید.

به گفته علیرضا شیرازی ، مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور ، با توجه به اینکه شهر خرو ، پایتخت آلو ایران نام گذاری شده است و آلو بعنوان اصلی ترین محصول و سوغات این شهر می باشد که به لحاظ اقتصادی دارای ارزش افزوده نسبتا خوبی در بین سایر محصولات این منطقه می باشد و به منظور بهره مندی از ایده های خلاق و نوآورانه افراد فعال در این حوزه و پرورش مهارتهای آشنایی با روشهای خلق مدلهای کسب و کار مبتنی بر تولید،فرآوری ، پوست کندن ، خشک کردن ، بسته بندی و فروش آلو ، اولین رویداد تخصصی استارتاپ ویکند به همت معاونت اداره کل و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور و شهرداری خرو و مشارکت مرکز رشد فناوری نیشابور ، شرکت شتاب شرکت همکار مرکز رشد فناوری نیشابور و فعال در حوزه برگزراری رویدادهای کارآفرینی و مشاوره شغلی  در این شهر با حضور بیش از 100 شرکت کننده برگزار گردید.

در این رویداد کارآفرینی سه روزه شرکت کننده گان ضمن فراگیری اصول ایده پروری و مدلهای کسب و کار با مفاهیم کارتیمی ، مدیریت مالی برای مدیران غیر مالی ، بسته بندی و فروش محصولات  و نحوه ارایه به سرمایه گزار آشنا شدند و از راهنمایی های بیش از 10 منتور فعال در حوزه های مختلف کسب و کار و بسته بندی و فروش آلو استفاده نمودند.

همچنین خاطر نشان می نماید ، همزمان با برگزاری  اولین رویداد استارتاپ ویکند آلو ، اولین جشنواره تخصصی روز مزرعه آلو نیز در این شهر  با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی ، معانون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور ،رییس سازمان جهاد کشاو.رزی خراسان رضوی و نمایندگان محترم مجلس شروای اسلامی  و دیگر مسولین و مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان نیشابور در سه محور تخصصی  تولید، فرآوری و بسته بندی آلو برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور در پایان این رویداد و جشنواره آلو ، به سه تیم برتر جوایزی به ارزش 50،30و10 میلیون ریالی اهدا گردید.

شهر خرو قطب اصلی تولید آلوی کشور با بیش از ۱۰۰۰ هکتار باغ آلو می باشد که در فاصله   15 کیلومتری از شهر نیشابور قرار گرفته است.