بازدید دکتر حکیم پور فرماندار شهرستان فیروزه از مرکز رشد فناوری نیشابور

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد فناوری نیشابور ، دکتر حکیم پور ، فرماندار شهرستان فیروزه از مرکز رشد فناوری نیشابور و شرکتهای فناور مستقر در این مرکز بازدید نمود. در ابتدای این بازدید مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور با ارایه توضیحاتی ضمن معرفی پارک علم و فناوری خراسان ،به معرفی مرکز رشد فناوری نیشابور و  اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته از ابتدای تاسیس مرکز تا کنون پرداخت. در این جلسه ، علیرضا شیرازی با اشاره به برخی از مهمترین دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و فناور مرکز رشد فناوری نیشابور ،اعلام آمادگی نمود تا در رشد  و توسعه فرهنگ کارآفرینی و آشنایی بیش از پیش مردم شهرستان فیروزه به ویژه جوانان ، دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکر آموزش عالی و نخبگان این شهرستان  و با توجه به ظرفیتهای این شهرستان در زمینه های کشاورزی و علوم دامی با همکاری  شرکتهای فناور ،  اقدامات و فعالیتهای مشترکی را برنامه ریزی و اجرایی نمایند که در این راستا و براساس توافق صورت گرفته  طی هفته های آتی اولین کارگاه ایده پروری و خلاقیت در این شهرستان برگزار خواهد گردید.

دکتر حکیم پور ،نیز در این بازدید ضمن آشنایی و دیدار با مدیران شرکتهای فناور و دانش بنیان و حوزه فعالیت آنها ، همکاری مرکز رشد فناوری نیشابور را در شهرستان فیروزه به منظور رونق فعالیتهای دانش بنیان و کمک به آموزش هدفمند و تقویت فضای کسب و کار موجود ارزشمند دانسته و بر همین اساس خواستار برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی نوین کسب و کار در این شهرستان شد.

فرماندار شهرستان فیروزه در بخشی از این دیدار ، وجود آزمایشگاه گوهر سنگهای قیمتی واحد نیشابور در مرکز رشد فناوری نیشابور را بسیار مثبت ارزیابی نموده و و برند سازی و شناسنامه دار کردن فیروزه را یکی از مهمترین مباحث مرتبط با این گوهر سنگ قیمتی برشمرد که با توجه به تجهیزات موجود ، این آزمایشگاه نقش بسزایی در این مهم ایفا خواهد نمود. 

وی همچنین خواستار انجام برنامه ریزی برای  حضور کارشناسان و مدیران شرکتهای فناور مرکز رشد فناوری نیشابور  به منظور توسعه و ترویج مباحث مربوط به  حوزه کسب و کار و کارآفرینی در  شهرستان فیروزه گردید.

همچنین خاطر نشان می نماید در این جلسه در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری خراسان و فرمانداری شهرستان نیشابور در راستای افزایش همکاری های مشترک ، نیز رایزنی هایی صورت گرفت .