بازدید وزیر ارتباطات از مرکز رشد نیشابور پارک علم و فناوری خراسان

وزیر ارتباطات و اطلاعات از مرکز رشد فناوری نیشابور پارک علم و فناوری خراسان و شرکت های فناور آن بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ در این بازدید محمدجواد آذری جهرمی از نزدیک با فعالیت تعدادی از شرکت های فناور فعال در مرکز رشد نیشابور آشنا شد و مدیران این شرکت ها نیز با تشریح فعالیت هایشان به بیان مسائل و مشکلاتشان‌ پرداختند.

معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: در استان خراسان رضوی بیش از ۷۰۰ شرکت فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد فعال هستند که از این تعداد بیش از ۱۰ درصد در مرکز رشد نیشابور هستند.

دکتر اکبر امینی افزود: برای بیش از چهار هزار و ۳۰۰ نفر در این شرکت ها اشتغال زایی شده و امسال ۶۰ میلیارد تسهیلات برای این شرکت ها اختصاص پیدا کرده است.

وی ادامه داد: این شرکت ها از ابتدای امسال بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال فروش محصولات و ارائه خدمات فناوری با ارزش افزوده بالا داشته اند.

معاون پشتیبانی فناوری پارک علم و فناوری خراسان گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون دلار از این‌ محصولات و خدمات صادر شده است و استان خراسان رضوی بعد از تهران و اصفهان سومین استان دانش بنیان کشور است.

امینی افزود: شرکت های فناور متقاضی از ۱۲۰ میلیون ریال تا یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال از تسهیلات پارک علم و فناوری خراسان برخوردار می شوند.

مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور هم در این بازدید گفت: با وجود این که شبکه فیبر نوری تا این مرکز رسیده، به دلیل به روز نبودن تجهیزات امکان برخورداری از اینترنت پر سرعت را نداریم.

علیرضا شیرازی افزود: برای به روز رسانی تجهیزات این مرکز به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی اضافه کرد: از مجموع بیش از ۷۵ واحد فناوری پذیرش شده در این مرکز تاکنون ۲۲ شرکت فناور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعال بودند که از این تعداد هشت شرکت رشد یافته و از این مرکز با موفقیت خارج شده اند و در حال حاضر ۱۰ واحد فناوری در دوره های پیش رشد و رشد این مرکز فعالند.

مدیر مرکز رشد فناوری نیشابور گفت: عمده فعالیت ها و خدمات قابل ارائه این شرکت ها در حوزه بسترهای نوین ارتباطی، سلامت الکترونیک، بیمه و امور مالی الکترونیک، خدمات شهری و امنیت داده است و مجموع فروش این شرکت ها از ابتدای امسال بیش از ۱۰ میلیارد ریال بوده است.