146336

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی سرکار خانم هاجر چنارانی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک صنایع دفاعی کشور با مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری خراسان بر ضرورت تشکیل فراکسیونی مستقل با عنوان پارک‌های علم و فناوری و استارتاپ‌ها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

ایشان در سخنان خود به اهمیت خودکفایی در صنایع بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: اگر همان سیاست خودکفایی وزارت دفاع در صنعت خودرو دنبال می‌شد، اینقدر در این صنعت دچار مشکل نشده بودیم.
خانم چنارانی همچنین بر این نکته تاکید کرد که به عنوان یک اقدام ضروری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تمام پروژه‌های کشور حتما پیوست دانش بنیان داشته باشند.
وی افزود: خوشبختانه پارک‌ علم و فناوری خراسان توانسته است بستر مناسبی را برای حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فراهم کند و ما در مجلس شورای اسلامی وظیفه داریم که حمایت از پارک‌ها و مراکز رشد را به نحو احسن انجام دهیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین از شرکت دانش بنیان بهپویان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان بازدید و با پروژه‌های گوناگون این شرکت از جمله سامانه مهاپ (مدیریت هوشمند ایستگاه پمپاژ آب) آشنا شد.

مهندس تقوایی، مدیرعامل شرکت بهپویان در این بازدید با بیان این که سامانه مهاپ از دانش فنی تحلیل سیستم‌های هیدرولیکی استفاده می‌کند، به صرفه جویی‌های حاصل از استفاده از این سامانه اشاره کرد و گفت: اگر این سامانه در تمام ایستگاه‌های پمپاژ کشور نصب شود، می‌تواند حدود 600 مگاوات صرفه‌جویی در مصرف آب کشور به همراه داشته باشد.
وی همچنین ریسک پذیر نبودن مدیران دولتی کشور برای استفاده از محصولات دانش بنیان در پروژه‌های کلان کشور را به عنوان مشکلی بزرگ مطرح کرد.
خانم چنارانی هم در این بازدید، دغدغه مهم کشور را در حال حاضر بحث آب و برق اعلام کرد و گفت: ما نباید سال آینده در کشور خاموشی داشته باشیم و باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان برای حل این مشکل حتما استفاده شود.

146337

146338

146339

146340